Mājas lapa: http://www.itblog.lv

Gatis.mix.lv ir mans ikdienas mix - ja ir ko pateikt, tad pateikšu to šeit! P.S. - pievienojies mana profila RSS lasītāju pulciņam!
Žurnāli, kurus lasu es:

Arhīvs
Novembris, 2023
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
Ziemassvētku dāvanas
Publicēts 19. decembrī, 2007.
Ziemassvētki vairs nav aiz kalniem, kas liecina tikai par to, ka dāvanu sarūpēšanai laika atlicis pavisam maz. Kur pirkt? Ko pirkt? Par cik pirkt? - nē, nē, nē... Ne par to būs šis stāsts, drīzāk par to, kā radīt īstu un patiesu Ziemassvētku garu ar dāvaniņām, kas ir nākušas no sirds, nevis veikala...

Ziemassvētki ir svētki, kas manā atmiņā ir iespiedušies ar cītīgo gatavošanos tiem, kad katrs ģimenes loceklis rosās savā stūrītī, lai pienākot vakaram varētu apsēsties pie svētku galda un eglītei mirdzot atzīmēt šos svētkus.

No bērnības arī atceros, kā ik katrus svētkus centos iepriecināt omīti, vecmāmiņu, vectētiņu, vecākus un māsu ar pašdarinātām dāvanām, kas man sagādāja prieku un gandarījumu. Paliekot vecākam, laika palicis daudz mazāk, bet tagad saprotu, ka šīs nelielās pūles veidojot šīs dāvaniņas sagādāja daudzkārt lielāku prieku, kā šobrīd par nopelnīto naudu iegādāta labākā tējkana vecmāmiņai vai ekskluzīvi dārgs makšķerēšanas vizulis tētim.

Skumjākais šajā mūsdienu Ziemassvētku noskaņā ir tas, ka mēs tiekam izmantoti, kā tādi naudas maki, kurus aicina radīt fantastiskus un priecīgus svētkus ar iegādātām lietām no Maximas, Rimi u.c.


Idejas pašdarinātām Ziemassvētku dāvanām:

  • Ziemassvētku glezniņa - izmantojot zīmuļus, ūdenskrāsas vai kādu citu atribūtiku. Ikvienam skolā ir mācīta zīmēšana un skaidrs, ka zīmēt protams ik viens, lai arī pirmajā brīdī teiksiet, ka neprotat gan. Galvenais būs tas, ka būsiet centies, lai iepriecinātu otru, ne bildes kvalitāte.
  • Dzejolītis - pašsacerēts Ziemassvētku dzejolītis īpaši veltīts kādai personai, glīti uzrakstīts uz kāda skaista, dekoratīva papīra. Protams Raini vai Čaku nepārspēsiet, bet otrs cilvēkš šos Jūsu centienus neaizmirsīs nekad.
  • Cimdu vai silto zeķu pāris - šī davana gan prasīs iemaņas adīšanā un nedaudz laika, taču rezultāts ir nenovērtējams!
  • Īpaša svecīte - no pāris parastām svecēm izveidojiet īpašu oriģināldarbu - uz kādas pamatnes piekausējiet vienu svecīti, to dedzinot citas aplejiet ar sveķiem, veidojot neparastas un oriģinālas formas!

 

 


Komentāri (1)
sisee: Piekriitu, ka Ziemassveetki ir gjimenes sveetki, taadeelj shogad noteicoshais ir siltums, origjinalitaate un, protams, cena! www.tprint.lv omiiteem taisiishu kruuziites ar beernu ziimejumiem, vecteeva iegraveeshu nazi ar vinja iniciaaljiem, draudzenei, kura maacaas pavaaros, taisiishu priekshautu ar uzrakstu "tavs viedoklis nav ieklauts receptee":), teetim aadas atsleegu piekarinu auto atsleegaam ar trim noziimiigaakajiem gada skaitljiem - kaazaam ar mammu, manu un maasas piedzimshanas gadus, manupraat, ljoti miilji un personiigi...
26/11/2009 11:18
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: